Tereza Krejčí Dobiášová – autorské čtení

MgA. Tereza Dobiášová (nar. 1981) Autorka, režisérka, dramaturgyně, kurátorka a kulturní manažerka. Vystudovala dramaturgii na Divadelní fakultě Akademie Múzických umění v Praze. Po krátkém působení …

Tereza Krejčí Dobiášová – autorské čtení

MgA. Tereza Dobiášová

(nar. 1981)

Autorka, režisérka, dramaturgyně, kurátorka a kulturní manažerka.

Vystudovala dramaturgii na Divadelní fakultě Akademie Múzických umění v Praze. Po krátkém působení jako dramaturgyně Jihočeského divadla (2006 – 2007) založila v Českých Budějovicích Barevný děti o.s., sdružení věnující se sociální integraci cizinců skrz divadelní a další umělecké formy. Od roku 2008 do roku 2012 tu režírovala, psala a někdy i hrála. Zároveň jako autorka, literární recenzentka a dramaturgyně externě spolupracovala s Českým rozhlasem.

V roce 2012 zvítězila s koncepcí dětského muzea výběrové řízení na pozici ředitelky Sladovny Písek o.p.s. Během následujících pěti let transformovala galerii na celoevropsky uznávanou kulturní instituci se zaměřením na děti a rodiny. Těm se na poli kultury věnuje dosud: nejprve pod hlavičkou Hands On! International Association of Children Museums, ve vlastní organizaci, UUUl a nebo v platformě pro kreativní učení, uMĚNÍM.

V roce 2021 jí vyšel první román Tajemství, za který získala Magnesii Literu za Debut roku, a o rok později druhý román Tisíc let samoty.

V současnosti působí ale hlavně jako kurátorka, autorka a matka dvou dcer – chvíli v Praze, chvíli na Šumavě.