Spisovatelé do knihoven

Marie Šímová  Sdílet článek na nebo

Autorské čtení s básníkem Radkem Štěpánkem se uskuteční v náhradním termínu, doufáme 🙂   5. května 2021 v 17. hodin Spisovatelé do knihoven Přijďte do …

Spisovatelé do knihoven

Autorské čtení s básníkem Radkem Štěpánkem se uskuteční v náhradním termínu, doufáme 🙂

 

5. května 2021 v 17. hodin

Spisovatelé do knihoven

Přijďte do knihovny poznat současné české spisovatele.

Společný projekt Asociace spisovatelů a knihoven z celé České republiky. Od ledna do prosince 2021 se v nich autorským čtením a debatou představí deset současných českých autorů prózy i poezie.

Čtvrtý ročník projektu se bude odehrávat i v naší knihovně a 21. ledna 2021 v 17:00 hodin přivítáme básníka Radka Štěpánka.

http://spisovateledoknihoven.cz/

Radek Štěpánek, 1986 –

Přinášíme poezii Radka Štěpánka, dalšího básníka z generace mileniálů.

Radek Štěpánek (1986) vydal několik básnických sbírek, například Kraj/ky Pagu (2013) nebo Hic sunt Homines (2018),  nebo rozsáhlé básnické skladby Eroze (2018) a Tání (2019). Pokud lze mluvit o současné české environmentální poezii, je Radek Štěpánek jejím zakladatelem a ústřední postavou. Konstantním pilířem jeho tvorby je láska ke krajině a všem formám života v ní, ale i starost a bolest tam, kde krajina trpí. Štěpánek krajinu vidí samozřejmě jako básník, ale i jako vystudovaný environmentalista a jako člověk, který pochází z venkova a v přírodě se naprosto přirozeně pohybuje od raného dětství. Po post-beatnických básnických skladbách se nám Štěpánek představuje jako autor básní v próze se surreálným nádechem, vydaných ve sbírce Velké obcování (2020). Texty se zároveň drží autorovy prapůvodní tématické linie. Radek Štěpánek zůstává stále týž, aniž by se opakoval.