Spisovatelé do knihoven – Viktor Špaček

Spisovatelé do knihoven Společný projekt Asociace spisovatelů a knihoven z celé České republiky. Od ledna do prosince 2021 se v nich autorským čtením a debatou …

Spisovatelé do knihoven – Viktor Špaček

Spisovatelé do knihoven

Společný projekt Asociace spisovatelů a knihoven z celé České republiky. Od ledna do prosince 2021 se v nich autorským čtením a debatou představí deset současných českých autorů prózy i poezie.

24. června 2021 v 17:00 hodin přivítáme básníka, prozaika, výtvarníka Viktora Špačka, pouze on-line záznam.

Viktor Špaček

Básník, prozaik, výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP (ateliér Kurta Gebauera). V roce 2007 publikoval sbírku básní Zmínky a případky, v roce 2010 sbírku básní Co drží Nizozemí. Jednotlivé básně mu vyšly ve francouzštině, angličtině a italštině, je zastoupený v italské antologii mladé české poezie Rapporti di errore, v anglické antologii From a terrace in Prague a také v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012, 2013 (Host). Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového a sbírka básní Nejasný rozměr. Jeho jednotlivé povídky byly uveřejněny v časopisech Host, Haluze, Pandora, Uni. Pracuje jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor, lektor kurzů tvůrčího psaní. V současnosti žije v Německu.

Díla: Zmínky a případky (2007), Co drží Nizozemí (2010), Něco cirkusového (2015), Nejasný rozměr (2015)