Knihovna

Prodejní výstava obrazů – Kamil Šustr

/ Marie Šímová

01. 09. 17:00 – vernisáž – Kamil Šustr – Prodejní výstava obrazů v Novém Městě na Moravě Vernisáž prodejní výstavy obrazů malíře Kamila Šustra proběhne …

Prodejní výstava obrazů – Kamil Šustr

01. 09. 17:00 – vernisáž – Kamil Šustr – Prodejní výstava obrazů v Novém Městě na Moravě

Vernisáž prodejní výstavy obrazů malíře Kamila Šustra proběhne 1. 9. 2023 v 17:00 v prostorách Městské knihovny v Novém Městě na Moravě. Výstava potrvá do konce září a je přístupná v otvíracích hodinách knihovny.
Kamil je narozen ve znamení Lva. Za svůj život prošel nestandardním vývojem, který mu umožnil značně rozvinout emoční inteligenci. Tohoto daru využívá při malování nádherných barevných abstrakcí v rámci arteterapie s Andreou Latislavovou.
Mladý umělec začal malovat v roce 2018 na doporučení Lubomíry Leškové ze Žďáru nad Sázavou. V té době se potýkal s epileptickými záchvaty, které i díky arteterapii odešly.
Maluje akrylovými, a v poslední době hlavně olejovými barvami, na plátno nebo karton. Své obrazy Kamil vystavoval nejen v Hlinsku v Čechách, kde žije, ale i v Olomouci, Brně, Praze, Pardubicích, Heřmanově Městci, Jihlavě, Žďáru nad Sázavou. Jeho další obrazy můžete v současné době až do konce září vidět i v galerii v Zalíbeném 25, Studnice (poblíž Hlinska v Čechách).
Díky svému talentu potkal nové přátele. Jednou z nich je spisovatelka, malířka, cestovatelka a matka tří dívek Hana Bláhová, jejíž pohled na Kamila Vám nabízíme: Kamil je laskavý člověk s velikou potřebou pomáhat druhým. Má smysl pro humor a nebojí se udělat si legraci i ze sebe. Je ale citlivý na to, zda už se nejedná o výsměch. Nikdy jsem ale neviděla, že by se na někoho zlobil. Výlety s ním jsou plné emocí a radosti z prožitků. Kamil je umělec s obrovským citem pro barvy. Také maluji obrazy, tak to dovedu posoudit. Jeho díla mají i nadhmotný rozměr. Můžete se v nich například propadat do vesmíru nebo rozvíjet krajiny duše.
Přijďte udělat radost sobě i Kamilovi návštěvou vernisáže. Tam se budete moci s mladým umělcem seznámit a koupit si některý z vystavených obrazů.

Katalogy knihoven REgionálního Knihovního SystémuREKS