Poutník chodí pěšky – Petr Hladík

Petr Hladík – Poutník chodí pěšky Co se stane, když se na společnou pouť vydají kliďas a pruďas? O tom vypráví Petr Hladík ve své …

Poutník chodí pěšky – Petr Hladík

Petr Hladík – Poutník chodí pěšky
Co se stane, když se na společnou pouť vydají kliďas a pruďas? O tom vypráví Petr Hladík ve své knize Poutník chodí pěšky. Kniha obsahuje řadu zábavných příběhů, ale i poetických zamyšlení a fotografií z poutí, které autor absolvoval společně s fotografem Jiřím Michlíčkem z Nového Města na Moravě na Říp, do Vídně a na Sněžku. „Často jsme se dostali do situací, ve kterých jsme potřebovali najít shodu, abychom mohli pokračovat dál. To od nás vyžadovalo velkou dávku trpělivosti, ochoty naslouchat druhému i umění přiznat vlastní chybu,“ uvádí autor. Potkat se s ním můžete v Městské knihovně v úterý 3. října od 17:00. Kromě autorského čtení a besedy se můžete těšit také na krátký film z cesty na Říp.
Oba poutníci na svých cestách podporovali Domácí hospic Vysočina, kdy se jim podařilo vybrat téměř čtvrt milionu korun. Výtěžek z prodeje knihy tentokrát půjde na podporu veřejné sbírky na Domov Pomněnka.

Spolupořadatel – Poutník chodí pěšky