Martin Šonka a Robert Sára

středa 6. března 2024 v 19:00 hod. – sál KD Beseda s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou, kterou povede autor jeho biografie Můj let do nebes Robert …

Martin Šonka a Robert Sára

středa 6. března 2024 v 19:00 hod. – sál KD

Beseda s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou, kterou povede autor jeho biografie Můj let do nebes Robert Sára. Jak se zamiloval do létání, nedělá se mu při akrobacii špatně, jaké nejšílenější kousky v letadle předvedl a kdy se ocitl v ohrožení života? I na to bude mistr světa série Air Race odpovídat.

Anotace kniha:

„Inspirativní příběh akrobatického pilota Martina Šonky, jenž se v roce 2018 stal mistrem světa respektované letecké série Air Race. Jeho cesta k absolutní světové špičce ale zároveň ukazuje, jak se vyplácí snít, protože i zdánlivě nereálné touhy mohou být – pokud tvrdě pracujete a jdete si za nimi – jednou naplněny. Obyčejný kluk ze Sezimova Ústí, jak o sobě rád říká, se prosadil v odvětví, v němž často rozhodují peníze. Navzdory tomu, že jeho maminka byla samoživitelka, on s bratrem spával v kamrlíku na košťata a že ani Česko není pro velké sponzory atraktivní lokací, z něj vyrostl elitní světový pilot. A z anonymního muže se v tuzemsku stala respektovaná sportovní osobnost. Zpověď otce tří dětí zároveň doplňují rozhovory s jeho nejbližšími i velkými soupeři.“

CV Martin Šonka (1978)

Už po maturitě na Střední průmyslové škole v Táboře se rozhodl, že se bude naplno věnovat létání. Proto nastoupil v roce 1997 na Vojenskou akademii obor pilot bojového letounu do Brna, po jejímž vystudování pokračoval na Univerzitě v Pardubicích oborem Management, marketing a logistika v dopravě. V té době také přišlo první závodění. V roce 2001 akrobacie na kluzácích, o dva roky později rovněž i akrobacie na motorových letounech. V roce 2004 se dostal do českého reprezentačního týmu v leteckého akrobacii. V roce 2010 se stal prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull Air Race, která dostala laické označení formule 1 ve vzduchu. Po osmi letech se v ní stal mistrem světa. Je i dvojnásobný mistr Evropy ve freestylu a vicemistrem světa v klasické akrobacii.

Cena vstupenky v předprodeji: 200,-
Cena vstupenky v předprodeji s Novoměstskou kartou: 160,-
Cena vstupenky na místě: 250,-
Cena vstupenky na místě s Novoměstskou kartou: 200,-
Vstupenky můžete koupit v předprodeji na Informačním centru Nové Město na Moravě nebo online přes sms ticket.