Knihovna

Lenka a Václav Špillarovi – Země mezi sopkami a oceány

/ Marie Šímová

25. dubna 2023 v 17:00 –  Živá beseda plná unikátních záběrů, postřehů a zážitků. GUATEMALA nám nabídla mnoho úžasných přírodních krás a zážitků. Vystoupili jsme …

Lenka a Václav Špillarovi – Země mezi sopkami a oceány
25. dubna 2023 v 17:00 –  Živá beseda plná unikátních záběrů, postřehů a zážitků. GUATEMALA nám nabídla mnoho úžasných přírodních krás a zážitků. Vystoupili jsme např.na jednu z nejvyšších guatemalských sopek – Acatenango, kde jsme nocovali ve výšce téměř 4 000 metrů za doprovodu hřmění a lávových ohňostrojů sousedního aktivního vulkánu Fuego. Jindy jsme v n.p. Semuc Champey proplavávali ponornou řekou Cahabon a s hořícími svícemi nad hlavami jsme se snažili neutopit v dravém proudu. Stanuli jsme na pobřeží Karibiku a ostrůvcích BELIZE, které působící se svými bělostnými plážemi a průzračnou vodou doslova rajsky oproti černým, pacifickým plážím, na které útočí divoké vlny Tichého oceánu.

V neposlední řadě jsme měli možnost obdivovat to, co zbylo z kdysi rozvinuté a v mnohém unikátní kultury říše starých Mayů. Stanuli jsme v ruinách kdysi slavných mayských sídel  v guatemalském Tikalu. V HONDURASU jsme prohlédli mayské ruiny v Copánu. V ulicích dnešních vesniček a měst jsme se denně setkávali s hrdými, ale velice usměvavými potomky prastarých Mayů, jejichž ženy stále chodí oblečené do pestrobarevně vyšívaných krojů.
Lenka a Václav Špillarovi

Katalogy knihoven REgionálního Knihovního SystémuREKS