Týden knihoven v jednom kole

Týden knihoven v novoměstské knihovně byl plný zážitků. Poznali jsme prima spisovatele, režiséra a scénáristu Jana Jirků, kterého na klávesy doprovodil hudebník a skladatel Jiří …

Týden knihoven v jednom kole

Týden knihoven v novoměstské knihovně byl plný zážitků.

Poznali jsme prima spisovatele, režiséra a scénáristu Jana Jirků, kterého na klávesy doprovodil hudebník a skladatel Jiří Hradil.

Knihovna soutěžila o titul „Knihovna roku 2022“, který se vyhlašoval právě v tomto týdnu. Na bednu se sice městská knihovna nedostala, ale hřeje jí pocit, že je v první osmičce.

K Týdnu knihoven také patřilo setkání knihovníků z poboček místních částí Nového Města na Moravě. Hlavním tématem setkání byla automatizace jejich knihoven.

Přihlásilo se 51 nových čtenářů.

Při tvořivé dílně, si každý chytil svůj sen.

Předali jsme ceny za nejrychlejší únik z knihovny – půlroční vyhodnocení únikové hry.

Nejenom v týdnu knihoven, ale celý říjen na vás čeká burza knih a časopisů, recyklační kvíz „Víte, jak správně recyklovat?“, recyklační dílna „Ozdob si káču“, pracovní listy „Třídíme odpadky se zvířátky“, nezapomeňte si vylosovat „Štěstí z knihovny“ a nebo prohlédnout výstavu „GYNOME“.