Týden knihoven

Milada Holešová  Sdílet článek na nebo

Ve dnech 1. – 7. října proběhne již 22. ročník celostátní akce „Týden knihoven“.  Novoměstská knihovna se do této akce zapojuje pravidelně a zve Vás: ve středu …

Týden knihoven

Ve dnech 1. – 7. října proběhne již 22. ročník celostátní akce „Týden knihoven“.  Novoměstská knihovna se do této akce zapojuje pravidelně a zve Vás: ve středu 3. října na Den otevřených dveří. Na NOVÉ čtenáře čeká v „Týdnu knihoven“ registrace na rok ZDARMA.

Nejen „Týden knihoven“, ale celý měsíc říjen bude bohatý na programy. V úterý 9. října od 17:00 hod. se můžete těšit na setkání s bylinkářkou Hankou Urbánkovou při besedě o bylinkách a jejich zpracování.

Středa 17.10. od 09:00 do 16:00 bude patřit prodeji vyřazených knih a časopisů. Cena za knihu 5,- Kč a za časopis 1,- Kč, 5,- Kč. Přijďte si vybrat z naučné a krásné literatury pro dospělé i pro děti a ze zajímavých titulů časopisů.

Celý měsíc říjen se v čítárně budou tvořit podzimní lucerničky. Na tuto dílničku si prosím přineste čistou zavařovací sklenici.

Své znalosti o vzniku republiky a o státních symbolech si mohou vyzkoušet děti a mládež do 15 let v kvízech „Putování s českým lvem za státními symboly“ a „Sté výročí vzniku republiky“.

Chodbu před městskou knihovnou bude hostit výstava „Tady nová republika“. Výstavu připravilo ke 100. výročí vzniku ČSR Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze. Výstava shrnuje základní informace o meziválečném Československu.

Těšíme se na Vás!

Soubory ke stažení