Nocování s řeckými bohy

Milada Holešová  Sdílet článek na nebo

V pátek 29. března se otevřela kouzelná Noc s Andersenem na mnoha místech České republiky i mimo ní. Novoměstská knihovna se setkala s Andersenem již …

Nocování s řeckými bohy

V pátek 29. března se otevřela kouzelná Noc s Andersenem na mnoha místech České republiky i mimo ní.

Novoměstská knihovna se setkala s Andersenem již po deváté. Tématem pro letošní nocování byly „Staré řecké báje a pověsti“ od Eduarda Petišky (*1924). Zvolili jsme těžké téma, ale děti, knihovnice a dobrovolníci si s ním poradili na jedničku.

Po představení hlavních řeckých bohů a malých nocležníků následovaly Olympijské hry. Athéna přinesla od Héfaistose olympijský oheň, Zeus seznámil sportovce s pravidly a hry mohly začít. Každý statečně bojoval do posledních sil. Naše Olympijské hry byly zvláštní v tom, že všichni soutěžící zvítězili. Čekaly na ně za odměnu krásné knihy, které nám darovalo nakladatelství ALBATROS (70.). V pozdních hodinách jsme oslavovali ukončení her a krásné sedmé narozeniny jednoho z vítězů. Zatancovali jsme si řecký tanec zorba.

Došlo také na tvoření. Jarní květináčky oděné v modrobílé barvě se také povedly. Samozřejmě jsme nevynechali ani čtení. Největší úspěch měla kniha „Koho sežere vlk?“ a „Staré řecké báje a pověsti pro malé děti“.

Strach se nikomu nevyhnul při stezce odvahy a půlnoční čtení pana Andersena odvedlo malé nocležníky do říše snů.

Brzy ráno byli všichni jako rybičky, jak při rozcvičce, tak i při zorbě na rozloučenou.