Největší tajemství Třetí říše

Milada Holešová  Sdílet článek na nebo

V úterý 6. září 2016 v 18.00 hodin vám spisovatel literatury faktu pan Milan Zacha Kučera představí neznámou část historie II. světové války. V 90 …

pozvánka nové městoV úterý 6. září 2016 v 18.00 hodin vám spisovatel literatury faktu pan Milan Zacha Kučera představí neznámou část historie II. světové války. V 90 minutové přednášce budou představeny  i dva krátké filmy.

Po největší tankové bitvě dějin u Kurska se válečné štěstí obrátilo v neprospěch nacistů. Od té chvíle začínají obrovské podzemní práce v oblasti nedaleko Náchoda, ovšem již na dnešním polském území. Třetí největší polský zámek Ksiaž je přebudováván na poslední hlavní stan Hitlera a jsou v něm provedeny obří podzemní práce – jen hlavní výtahová šachta na centrálním nádvoří zámku měla rozměry ústí 20×25 metrů!!! V poblízkých Sovích horách je pak v šesti horách vyvrtáno šest podzemních komplexů, z nichž některé jsou tak velké, že se na nich dá plout na lodích. V přednášce jsou představeny všechny tyto objekty a reálie i legendy spojené s objevováním této pro Čechy skryté části historie.

Přednáška ke knize Největší tajemství Třetí říše zaujme milovníky historie, vojenské nadšence, čtenáře například oblíbeného záhadologa Ludvíka Součka a vůbec milovníky záhad.