MIŠMAŠ JENNY BALVÍNOVÉ

Milada Holešová  Sdílet článek na nebo

Jenny Balvínová (rozená Šimková) se narodila 3. května 1995 v Novém Městě na Moravě. Dětství prožila v Křídlech. Po svatbě (2016) se přestěhovala do Nového …

MIŠMAŠ JENNY BALVÍNOVÉ

Jenny Balvínová (rozená Šimková) se narodila 3. května 1995 v Novém Městě na Moravě. Dětství prožila v Křídlech. Po svatbě (2016) se přestěhovala do Nového Města na Moravě, kde aktuálně žije se svým manželem a synem. Do Křídel se se svojí rodinou v nejbližší době opět vrátí.

Jenny pochází z rodiny výtvarníků. Její babičkou je česká ilustrátorka, grafička, malířka a karikaturistka Vlasta Švejdová (*1946), známá převážně díky svým ilustracím v knížkách pro děti. Dalším výrazným příbuzným je strýc Rudolf Brančovský (*1980), český výtvarník a hudebník, frontman kapely Poletíme?.

Jenny v umělecké dráze rodiny pokračuje stejně jako její tři sestry. V letech 2010 – 2014 vystudovala obor umělecké odlévání na SPŠ a VOŠ Brno. V letech 2015 – 2016 studovala na stejné škole také obor zlatnictví a stříbrnictví.

Výstava ,,Mišmaš Jenny Balvínové“ je kombinace kreseb a fotografií. V Novoměstské knihovně bude k vidění po celý duben 2021.

 
Dotazník