Cena Ministerstva kultury 2020- Michal Ajvaz

Cena Ministerstva kultury 2020- Michal Ajvaz

Městská knihovna Vám představuje spisovatele Michala Ajvaze, letošního laureáta Státní ceny za literaturu, kterou každoročně uděluje Ministerstvo kultury. Některé z autorových knih si můžete půjčit i u nás v knihovně např. Prázdné ulice, Druhé město, Padesát pět měst.

V odkazu naleznete krátký autorův medailonek z tvorby České televize.

Michal Ajvaz (* 30. října 1949 Praha) je básník a prozaik, jehož knihy se řadí k literární fantastice plné symbolů. První kniha mu vyšla až ve čtyřiceti letech, přestože píše v různých intervalech už od patnácti let. Je i držitelem Magnesie Litery za rok 2012. Jeho knihy vyšly v japonském, francouzském, italském, chorvatském, makedonském, ruském, norském či anglickém překladu.