Božena Němcová 200 – výročí narození

Oslavte s námi dvěstě let od narození významné spisovatelky, která patří k zakladatelům moderní české prózy!  Božena Němcová je autorkou povídek a próz z venkovského …

Božena Němcová 200 – výročí narození

Božena Němcová je autorkou povídek a próz z venkovského prostředí a autorkou pohádkových sbírek. S životem a dílem Boženy Němcové se můžete blíže seznámit na malé výstavce, kterou najdete ve studovně novoměstské knihovny. Představí se Vám například nejznámější kniha Boženy Němcové – Babička v několika vydáních, nejstarší je v našem fondu z roku 1955. Jak dobře znáte Babičku Vy, milí čtenáři? Ověřte své znalosti v kvízu pro dospělé a mládež od 12 let. Ani mladší návštěvníci a čtenáři nepřijdou zkrátka. Pohádky Boženy Němcové se ukryly do lehkého testíku, který je připraven na dětském oddělení. Těšíme se na Vás!