Kopretiny pro zámeckou paní, aneb Stanislav Rudolf slaví

začátek v 09:00 hod, konec v 11:00 hod
studovna - Městská knihovna, Nové Město na Moravě

Kopretiny pro zámeckou paní, aneb Stanislav Rudolf slaví

To jsme, prosím, nebrali. Oblíbená výmluva žáků a studentů a také titul jedné z mnoha knížek Stanislava Rudolfa, spisovatele, který žije v  Brandýse nad Labem a  který 16. února 2017 oslaví 85. narozeniny. Stanislav Rudolf se narodil v Jičíně, dětství a mládí prožil v malém městečku Železnice. Dálkově studoval češtinu na Vysoké škole pedagogické v Praze a po promoci nastoupil na místo odborného asistenta na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Brandýse nad Labem, kde přednášel českou literaturu a  teorii literatury. Krátce učil i  v  místních školách, poté se stal redaktorem Pionýrských novin a časopisu Květy. Od roku 1977 působil jako spisovatel z povolání, v letech 1982–1983 vykonával práci vedoucího dramaturga na Barrandově.

Výstavka knih ve studovně městské knihovny vám představí život a dílo Stanislava Rudolfa. Vystavené knihy si můžete půjčit domů.

Pořadatel

Městská knihovna